Συγκέντρωση σχολικού υλικού για τους πληγέντες μαθητές της Θεσσαλίας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως στα πλαίσια της αλληλεγγύης προς τους πληγέντες μαθητές της Θεσσαλίας από την κακοκαιρία Daniel, το σχολείο μας αποφάσισε τη συγκέντρωση σχολικών ειδών στον χώρο του. Τα είδη θα αποσταλούν στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Γιάννουλης Λάρισας.

Η έμπρακτη στήριξη και βοήθειά σας είναι ανεκτίμητη σε αυτές τις δύσκολες στιγμές. Τα σχολικά είδη προς συγκέντρωση μπορεί να είναι: γραφική ύλη(κασετίνες, μολύβια, στυλό, γόμες, ξύστρες, διορθωτικά), τσάντες σε καλή κατάσταση, σετ γεωμετρικών οργάνων, μαρκαδόρους, ξυλομπογιές, τετράδια, μπλοκ ζωγραφικής, φακέλους Α4, πακέτο χαρτί Α4, παγουρίνα, φαγητοδοχεία. Τα παραπάνω είδη θα συγκεντρώνονται στο χώρο του σχολείου από την Παρασκευή 22/9/2023 μέχρι και την Τρίτη 26/9/2023.

Σύλλογος Διδασκόντων και Σύλλογος Γονέων Δ.Σ. Ισθμίας

Αλληλεγγύη από μαθητές του Γυμνασίου Φιλιατρών - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Online