Αγιασμός στο Δ. Σ. Ισθμίας

Ο Αγιασμός για το νέο Σχολικό έτος 2020-21 πραγματοποιήθηκε στο Δ. Σ. Ισθμίας τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 στις 10.30.

Με το πρώτο κουδούνι στις 8.15, η Διευθύντρια κα Βάια Μανώλη και ο Σύλλογος Διδασκόντων καλωσόρισαν τα παιδιά  και τα καθοδήγησαν προς τις τάξεις τους.

Τα παιδιά γνώρισαν τους δασκάλους και τις δασκάλες τους παρέλαβαν βιβλία και τη μάσκα τους. Ενημερώθηκαν για τις νέες συνθήκες λειτουργίας του Σχολείου μας σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας και ιδιαίτερα για τη σωστή χρήση της μάσκας.

9

Στις 10.30 πραγματοποιήθηκε στην αυλή ο Αγιασμός με τον πατέρα Βασίλειο παρουσία των μαθητών και μαθητριών μας της Α τάξης. Τα υπόλοιπα παιδιά παρέμειναν στις τάξεις τους. Με τη λήξη της τελετής, ο ιερέας μαζί με τη Διευθύντρια επισκέφτηκαν τις τάξεις ώστε να αγιαστούν όλοι και να ευχηθούν:

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία!

εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων

Βάια Μανώλη