Επίσκεψη στη FreeLand

Την Τρίτη 7 Ιουνίου 2016 οι μαθητές των πέντε πρώτων τάξεων του σχολείου μας πραγματοποίησαν περιβαλλοντική εκδρομή στην πανέμορφη παιδική κατασκήνωση adventure camp Freeland, που βρίσκεται στο Χιλιομόδι Κορινθίας, σε ένα πευκοδάσος 6.000 στρεμμάτων που βρίσκεται  σκαρφαλωμένο σε υψόμετρο 400 μέτρων. Ένας παιδότοπος που δημιουργήθηκε με γνώμονα το φυσικό περιβάλλον και την ξεγνοιασιά της παιδικής ηλικίας.

Μέσα σ? ένα  φιλόξενο περιβάλλον με την καθοδήγηση των συνοδών - εκπαιδευτών του κέντρου οι μαθητές συμμετείχαν ατομικά και ομαδικά, στις αγαπημένες τους  υπαίθριες δραστηριότητες όπως ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ και τοξοβολία.  Οι μαθητές μέσα σε ένα όμορφο περιβάλλον χάρηκαν, διασκέδασαν, αθλήθηκαν και ψυχαγωγήθηκαν.