Συμμετοχή σε αγώνες Hand ball

Την Τρίτη 27 Ιανουαρίου 2015 μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ τάξης συμμετείχαμε στους  αγώνες Hand ball που έγιναν στο Λουτράκι.

Μόλις φτάσαμε στο γήπεδο ήμασταν όλοι  διστακτικοί αλλά με τίποτε δεν θα τα παρατούσαμε.

Οι αγώνες άρχισαν  με τις ομάδες των αγοριών και συνεχίστηκαν με τις ομάδες των κοριτσιών.  Όσοι δεν έπαιζαν, εμψύχωναν την ομάδα που αγωνιζόταν.

Με την προσπάθεια καταφέραμε να έχουμε μια νίκη στα κορίτσια και μια ισοπαλία στα αγόρια.

Στενοχωρηθήκαμε λίγο με που δεν καταφέραμε να κερδίσουμε αλλά όπως λένε και οι δάσκαλοί μας και ο Γυμναστής μας που μας συνόδευε δεν έχει σημασία η νίκη αλλά η συμμετοχή.

Χαρήκαμε πολύ που πήραμε μέρος και που αγωνιστήκαμε δίκαια. Θα θέλαμε να πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον προπονητή μας που μας βοήθησε σε αυτόν τον αγώνα.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ τάξης