Έναρξη Τηλεκπαίδευσης στο Δ. Σ. Ισθμίας από 18-11-2020

Τα μαθήματα σύγχρονης τηλεκπαίδευσης ξεκινούν την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου 2020 μέσα από την χρήση της πλατφόρμας webex που διατίθεται από το Υπουργείο Παιδείας.
Θα λάβετε στο μέηλ σας το Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα κάθε τάξης/τμήματος και τους συνδέσμους των αιθουσών των εκπαιδευτικών κάθε τμήματος. Η καθυστέρηση οφείλεται στην αλλαγή στους συνδέσμους των αιθουσών που πραγματοποιείται Δευτέρα μέχρι και Τρίτη απόγευμα σε ορισμένους νομούς, συμπεριλαμβανομένου και του νομού Κορινθίας.
Από το Υπουργείο Παιδείας ορίζεται ότι το Ωρολόγιο Πρόγραμμα για το Δημοτικό Σχολείο είναι κάθε μέρα για 5 διδακτικές ώρες από 14:10 έως 17:20.
Κάθε ώρα διαρκεί 30 λεπτά και κάθε διάλειμμα 10 λεπτά. Φέτος, κατά τη σύγχρονη τηλεκπαίδευση η διδασκαλία της ύλης προχωράει κανονικά.
Για το πρωί συστήνεται η εκπαιδευτική τηλεόραση από τις 9:00 έως τις 12:00 στην ΕΡΤ2.

Σύνδεση στην πλατφόρμα webex
Για την παρακολούθηση των μαθημάτων χρειάζεται να συνδεθείτε στην πλατφόρμα.
Οδηγίες για τη σύνδεση στο webex από υπολογιστή ή από κινητό μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω βίντεο:

Επίσης και στο αρχείο του Υπουργείου Παιδείας ->  οδηγίες σύνδεσης μαθητών