Βράβευση σε Διαγωνισμό «40 Χρόνια της Ελλάδας στην ΕΕ - Δημοκρατία και Αξίες: Δημιουργώ – Γράφω Ψηφιακά»

95

Στο πλαίσιο της δράσης Erasmus+ ΚΑ3 2018 – 2021 – policy making - entitledTeachers4Europe: Setting an Agora for Democratic Culture”, μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ1 του Σχολείου μας συμμετείχαν στον διαγωνισμό που διοργανώθηκε με θέμα

«40 Χρόνια της Ελλάδας στην ΕΕ - Δημοκρατία και Αξίες:

Δημιουργώ – Γράφω Ψηφιακά»

Δικαίωμα συμμετοχής είχαν εκπαιδευτικοί των οποίων οι Ambassador /υπεύθυνοι επιμορφωτές συμμετέχουν στη δράση: Ιωάννης Στέφας, εκπαιδευτικός τάξης/ Teachers4Europe και Βάια Μανώλη, Ambassador T4E /υπεύθυνη επιμορφώτρια της δράσης.

Οι μαθητές/τριες αφού ενημερώθηκαν για την ιστορική διαδρομή της ενταξιακής πορείας της Ελλάδας στην Ε.Ε., τα οφέλη, τις ευρωπαϊκές αξίες και τη σημασία τους για την καθημερινή ζωή των πολιτών της Ε.Ε., δημιούργησαν με φαντασία μια σειρά από ψηφιακά κόμικ για τη διαφορετικότητα και τις δημοκρατικές αξίες της Ε.Ε.

Άκη, Ιωάννα, Μαργαρίτα, Μελίνα, Φίλιππε και Φωτεινή σας ευχαριστούμε για τις εξαιρετικές εργασίες σας.

Άκη, Μελίνα και Φωτεινή, συγχαρητήρια για τη βράβευσή σας.

Δείτε τα έργα των μαθητών/τριών (click to zoom)

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΓΚΟΖΙΑΚΑ

ΙΩΑΝΝΑ ΛΑΒΟΡΟΡΟΥ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ