ΒΡΑΒΕΥΣΗ του Δ. Σ. ΙΣΘΜΙΑΣ - «ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ»

ecoschools

ΔΙΕΘΝΕΣ ΘΕΜΑΤΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
«ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ»
ΒΡΑΒΕΥΣΗ του Δ. Σ. ΙΣΘΜΙΑΣ

Το Σάββατο 6 Απριλίου 2019, το Δ. Σ. Ισθμίας βραβεύτηκε για τις καινοτόμες δράσεις κατά τα σχολικά έτη 2015-16 και 2016-17 που υλοποιήθηκαν στο πλαίσιο του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης που χειρίζεται η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης.
Θερμά συγχαρητήρια σε μαθητές και μαθήτριες καθώς και στις εκπαιδευτικούς Αρχοντούλα Γεωργίου (τάξη Δ) και Κατερίνα Ροδοπούλου (τάξη Ε1) για τις επιτυχημένες δράσεις τους.
Το Σχολείο μας εκπροσώπησε η εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής Δέσποινα Βροντίση, η οποία και παρέλαβε την σημαία του Οικολογικού Σχολείου.
Η απονομή έγινε σε μια όμορφη, πρωινή εκδήλωση στο Μουσείο Μπενάκη στην οδό Πειραιώς, όπου παρευρέθηκαν μέλη των ομάδων από 40 περίπου Σχολεία απ’ όλη την Ελλάδα. Ακολούθησε η παρουσίαση δράσεων των σχολείων με μουσική, χορό, θέατρο, βίντεο, ζωγραφική και άλλες μορφές έκφρασης!

ecoschool4ecoschool2ecoschool1ecoschool3