Συμμετοχή σε Αθλητικούς Αγώνες

Το Δ. Σ. Ισθμίας συμμετείχε στους Αγώνες που διοργάνωσε το Τμήμα Φυσικής Αγωγής Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Κορινθίας σε συνεργασία με τη Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Κορινθίας.

Την Τρίτη 12 Μαΐου,  μαθητές των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων πήραν μέρος στους Αγώνες Ποδοσφαίρου στην Αθλούπολη Κορίνθου και την Παρασκευή 15 Μαΐου, μαθητές και μαθήτριες των ίδιων τάξεων, δοκίμασαν τις ικανότητες τους στα Αγωνίσματα Στίβου στο Δημοτικό Στάδιο Κορίνθου, μαζί με εκατοντάδες άλλα παιδιά  του νομού Κορινθίας.

Τα αγωνίσματα του Στίβου ήταν:

Δρόμος 50μ, δρόμος 1000μ, ρίψη ελαστικής μπάλας, άλμα σε μήκος και ύψος.

Η συμμετοχή τους, στα πλαίσια της ευγενούς άμιλλας και του «ευ αγωνίζεσθαι»  σύμφωνα και με τους Στόχους των Αθλοπαιδιών, ήταν αρκετή για να τους χαρίσουν όμορφες  στιγμές και να τονωθεί το ομαδικό πνεύμα.

Η κατάκτηση της 3ης θέσης στη γενική κατάταξη στο αγώνισμα του Δρόμου των 50μ, έκανε χαρούμενη την κοινότητα του Σχολείου μας και τη γέμισε προσμονή για την επόμενη αναμέτρηση.

Είμαστε πάντα υπερήφανοι για τη συμμετοχή και το ήθος των μαθητών και μαθητριών του Σχολείου μας.